Aktuāli

 

SKY lielveikalos vairs nepārdos sprostos dētas olas

2018. gada 16. Janvāris

Lielveikalu tīkls SKY izlēmis atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības un kļuvis par pirmo lielveikalu tīklu Latvijā, kas sācis īstenot jauno politiku bez pārejas perioda. Lēmums pieņemts, sadarbojoties ar biedrību Dzīvnieku brīvība, Open Wing Alliance dalīborganizāciju Latvijā.

Pieci Latvijas uzņēmumi ievieš progresīvu dzīvnieku labturības politiku

2018. gada 11. Janvāris

Augošajai tendencei atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas pievienojušies pieci jauni Latvijas uzņēmumi. Sprostos dētas olas savos ēdienos vairs neizmanto viesnīca “Wolmar”, restorāni “Domini Canes”, “Goldingen room”, “ID Gourmet” un kokteiļbārs “Mākonis Cocktails & Design”.

Cik daudz laika vajadzīgs uzņēmumiem, lai tie atteiktos no sprostos turētu vistu olām?

2017. gada 23. Decembris

“Plašs Latvijas tirdzniecības tīkls atteiksies no sprostos dētu olu tirdzniecības ne vēlāk kā 2025. gadā”. “Populārs britu hipermārketu tīkls izsludinājis ar ciparu “3” marķētu olu tirdzniecības izbeigšanu 2025. gadā”. “Pārtikas rūpniecības gigants 2020. gadā pilnīgi atbrīvosies no “trijniecēm””. Šāda informācija liecina par patiesiem panākumiem. Tas nozīmē, ka garajā sprostu aizliegšanas procesā esam soli tuvāk uzvarai. Bieži mēs paši esam iesaistīti šādās milzīgās pārmaiņās. Tad kāpēc esam spiesti gaidīt tik daudzus gadus?

"Rimi" atsakās no sprostu olu tirdzniecības

2017. gada 23. Decembris

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi Baltic savā tīmekļa vietnē izvietojis paziņojumu par apņemšanos līdz 2025. gadam pārtraukt sprostos dētu olu tirdzniecību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Šāds lēmums pieņemts, uzņēmumam virzoties uz aizvien ilgtspējīgāku tirdzniecību.

Pie “Rimi” piketē par dējējvistu labturību

2017. gada 17. Decembris

Sestdien, 16. decembrī visās Baltijas valstīs vienlaicīgi notika dzīvnieku aizsardzības organizāciju rīkoti piketi, aicinot “Rimi” lielveikalu tīklu īstenot sociāli atbildīgu politiku un atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības.

Lapas