Aicinām uz noslēguma protestu "Par cilvēcīgu cirku"

2017. gada 12. Jūnijs

Sagaidot Saeimas trešo balsojumu par savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkos Latvijā, ceturtdienas rītā "Dzīvnieku brīvība" rīko vērienīgu noslēguma piketu “Par cilvēcīgu cirku”. Akcijas mērķis ir atbalstīt Dzīvnieku aizsardzības likuma uzlabojumus, kas nosaka visu savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkos, kā arī vērst Saeimas deputātu uzmanību uz Tautsaimniecības komisijas un J.  Stepaņenko priekšlikumu manipulatīvo un likuma mērķim pretrunīgo raksturu.
 
Akcijas rīkotāji uzsver, ka J. Stepaņenko un Tautsaimniecības komisijas priekšlikumi par izņēmumu saraksta veidošanu ar juridiskām blēdībām tiecas panākt, ka likums neierobežo nekādu domesticētu vai savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā, pārliekot visu slogu uz Ministru kabineta noteikumiem.
 
"Komisijas un J. Stepaņenko priekšlikumi ir vērsti uz to, lai padarītu likumu bezjēdzīgu, neko neatrisinātu un visu ieilgušo lemšanu par savvaļas dzīvniekiem cirkos atmestu atpakaļ no Saeimas uz Zemkopības ministriju un Ministru kabinetu,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere. “Šo priekšlikumu saturs ir pretrunā ar kompetento iestāžu nostāju un Saeimas balsojumu likumprojekta pirmajos divos lasījumos. Absurdā kārtā tiek piedāvāts, ka ekspertiem un ministrijai būtu jāizstrādā izņēmumu saraksts, kad šie paši eksperti un ministrija vienprātīgi to noraida.”
 
Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieki aizsardzības likumā” tika izstrādāts pusotra gada laikā Zemkopības ministrijas vadītajā ekspertu darba grupā, kurā piedalījās kompetentās valsts iestādes, eksperti, veterinārārsti, juristi un virkne nevalstisko organizāciju. Likumprojekts paredz aizliegt izmantot cirkā un atrakcijās jebkādus savvaļas sugu dzīvniekus, vienlaikus atļaujot izmantot atrakcijās mājdzīvniekus kā, piemēram, suņus, kaķus, kazas, zirgus u.c. Tautsaimniecības komisija pirmajā lasījumā aicināja noraidīt likumprojektu kopumā, bet otrajā un trešajā lasījumā kopā ar deputāti Jūliju Stepaņenko rekomendēja ieviest izmaiņas, kas noteiktu būtiskas atkāpes no savvaļas dzīvnieku cirka aizlieguma.
 

Tags: