Dzīvnieku tiesību aktīvista Martina Balluha lekcija Rīgā

2017. gada 15. Maijs
Biedrība “Dzīvnieku brīvība” pirmdien, 22. maijā plkst. 18.30 aicina uz viena no Eiropas atpazīstamākā dzīvnieku tiesību aktīvista, akadēmiķa un vairāku doktora grādu īpašnieka Martina Balluha lekciju.
 
Pirmdien, 22. maijā plkst. 18.30 Gētes institūtā (Torņa iela 1) notiks publiska lekcija “Animal Rights Movement as a Manifestation of a Civic Society”. Pasākuma mērķis ir aktualizēt dzīvnieku tiesību aktīvisma nozīmi pilsoniskā sabiedrībā, un tā laikā varēs arī rast atbildes uz šādiem jautājumiem:
  • Kā panākt izmaiņas sistēmā un sabiedrībā?
  • Kāpēc būt par (dzīvnieku tiesību) kustības daļu?
  • Kā uzvarēt un sasniegt iecerēto?
Pēc lekcijas ikvienam būs iespēja piedalīties diskusijā.

 

PAR MARTINU BALLUHU
Martins Balluhs ir studējis matemātiku, fiziku un astronomiju, kā arī 12 gadus darbojies savā nozarē kā pētnieks un lektors Austrijas, Vācijas un Apvienotās Karalistes universitātēs. Vēlāk viņš studēja filozofiju un 2004. gadā Vīnē ieguva doktora grādu dzīvnieku tiesību jomā.

Savu karjeru kā politiskais aktīvists viņš sāka 1978. gadā ar kampaņu par atomelektrostaciju aizliegumu Austrijā. Pēc tam, kad 1984. gadā Martins novērsa mūžameža iznīcināšanu, pavadot tajā mēnesi, viņš nodibināja studentu organizāciju dzīvnieku aizstāvībai, kā arī pievienojās medību aizliegšanas biedrībai “Hunt Saboteurs Association” Anglijā, kur 8 gadus darbojās kā padomes loceklis.

Kopš 2002. gada viņš publiski pārstāv Austrijas dzīvnieku aizstāvības biedrību “Association Against Animal Factories” (VGT), kas pazīstama, pateicoties drosmīgajām kampaņām ar mērķi uzlabot dzīvnieku dzīves apstākļus, piemēram, aizliedzot zvēraudzēšanu, savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā, testēšanu uz pērtiķiem, dējējvistu turēšanu sprostos, trušu turēšanu sprostos gaļas ieguvei u.c.

2008. gada maijā Martins tika arestēts un pavadīja 105 dienas aizturēšanas apcietinājumā, kam sekoja 14 mēnešu ilgs tiesas process, kurā viņš tika apsūdzēts par iesaistīšanos sazvērestībā pret uzņēmumiem un politiķiem ar mērķi piespiest tos uzlabot dzīvnieku labturību. Kad 2011. gadā Martinu atzina par nevainīgu, viņš Parīzē saņēma starptautisko Miškina balvu par ieguldījumu dzīvnieku aizstāvības jomā.

Martins ir sarakstījis četras grāmatas par dzīvnieku tiesībām, pilsonisko nepakļaušanos un Austrijā notikušo tiesas procesu.

Lekcijas norises vieta: Gētes institūts, Torņa iela 1, Rīga (ieeja no Klostera ielas). Ieeja bezmaksas.
Tags: