Gājienā par dzīvniekiem aicinās izbeigt zvēraudzēšanu Latvijā

2019. gada 26. Novembris

 
Sestdien, 30. novembrī, Rīgā norisināsies šī gada lielākā dzīvnieku aizstāvības akcija – "Gājiens par dzīvniekiem: kažokādas pagātnē",  aicinot Saeimu pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā. Pulcēšanās gājienam plkst. 12.00 pie Raiņa pieminekļa Esplanādē.
 
Gājienu sadarbībā ar citām Latvijas dzīvnieku un vides aizstāvības organizācijām rīko biedrība "Dzīvnieku brīvība". Gājiena organizatori norāda, ka gājiens iecerēts kā krāšņs pasākums visai ģimenei, kurā valda kopības un svētku sajūta.
 
"Aicinām gājienā ikvienu, jo mēs visi vēlamies dzīvot sabiedrībā, kurā nav vietas cietsirdībai. Tā ir lieliska iespēja patīkami pavadīt laiku, iestājoties par cieņpilnu un līdzcietīgu attieksmi pret dzīvām būtnēm, un veicināt sabiedrības vairākuma vērtībās balstītas izmaiņas likumdošanā. Likuma grozījumi ik gadu izglābs vairāk nekā pusmiljonu lapsu un ūdeļu no ciešanu pilnas dzīves sprostos un nāves gāzes kamerās," pauž biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja Katrīna Krīgere.
 
Atzīmējot Starptautisko dienu bez kažokādām, līdzīgas akcijas šajā nedēļas nogalē noritēs daudzviet pasaulē. Šobrīd zvēraudzēšana ir aizliegta jau 15 Eiropas valstīs. Pēdējo pāris gadu laikā vien zvēraudzēšanas aizliegumiem pievienojusies Čehija, Norvēģija, Beļģija, Luksemburga un Slovākija.
 
Sociālā aptauja parāda, ka 65% Latvijas iedzīvotāju uzskata par nepieņemamu dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Vairāk nekā 25 tūkstoši cilvēku ir parakstījuši petīciju Saeimai par kažokādu industrijas slēgšanu. Aktīva sabiedriskā diskusija par zvēraudzēšanas aizliegumu norisinās arī Igaunijā, Lietuvā, Polijā un citās valstīs.
 
 
Gājiena norise:
12.00 Pulcēšanās gājienam un iespēja izvēlēties plakātu
12.15 Gājiena atklāšana: uzrunas un praktiska informācija
12.30 Gājiena sākums
13.15 Gājiena noslēgums: beigu uzruna Pils laukumā
 
Gājiena maršruts:
 
Gājiena Facebook events: