Izsludinām jau trešo Vegānfestivālu!

2019. gada 12. Februāris
 
Arī šogad apmeklētājus gaidīs biedrības “Dzīvnieku brīvība” rīkotais videi draudzīgo garšu pasākums "Vegānfestivāls", kas 24. augustā, visas dienas garumā – no plkst. 11.00 līdz 20.00, priecēs ar dažādiem augu valsts produktu ēdieniem, profesionālām lekcijām un pieredzes stāstiem, diskusijām, tāpat arī meistarklasēm un sporta aktivitātēm. Kā festivāla norises vieta šogad izvēlēta Esplanāde. Ieeja festivālā ir bez maksas.
 
Pēdējos trīs gados Vegānfestivāla apmeklēšana ir viena no gaidītākajām vasaras ballītēm, to pierāda strauji augošais festivāla apmeklētāju un dalībnieku skaits, kas teju dubultojas ar katru reizi. Īpaši priecājamies, ka šoreiz festivāls notiks pašā Rīgas centrā, tas ļaus vēl vairāk cilvēkiem satikties, baudīt burvīgu ēdienu un smaidīgu atmosfēru visas dienas garumā, zaļā parkā.
 
Lai nodrošinātu plašu garšu izvēli un daudzveidību arī ķermeņa kopšanas produktu piedāvājumā, festivāla rīkotāji aicina ikvienu Latvijas un ārvalstu vegānisku produktu ražotāju pieteikt dalību festivālā. Īpaši tiek aicināti meistarklašu vadītāji un nevalstiskās organizācijas. Dalībnieki aicināti pieteikties festivāla mājas lapā www.veganfest.lv līdz 15. jūlijam.
 
Oksfrodas skaidrojošajā vārdnīcā atrodams, ka vegāns ir cilvēks, kas uzturā  un ikdienā nepatērē dzīvnieku valsts produktus. Tomēr vegānisma kultūra/kustība necenšas uzspiest vienu pareizo ceļu. Tieši pretēji, vegānisms mudina cilvēkus, cik vien iespējams, samazināt dzīvnieku izmantošanu un ciešanas pārtikas, kosmētikas un apģērba ražošanas procesā.  
 
Par pasākuma organizēšanu rūpējas dzīvnieku un vides aizsardzības biedrība "Dzīvnieku brīvība". Pirmo reizi tas notika 2017. gadā K.K. fon Stricka villā, bet pērn – Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Vegānfestivāla mērķis ir iepazīstināt un pārsteigt ar augu valsts produktu un ēdienu daudzveidību, kā arī sniegt jaunu un noderīgu informāciju par videi un dzīvniekiem draudzīgu dzīvesveidu, un vienkārši svinēt kopābūšanu garšīgā atmosfērā.
 
Tiekamies 24. augustā, Rīgā,  Esplanādē, visas dienas garumā – no plkst. 11.00 līdz 20.00.!
Seko festivālam arī: https://www.facebook.com/VeganfestLV/