Kraft Heinz atsakās no sprostos dētām olām

2017. gada 06. Decembris
Kraft Heinz, piektais lielākais pārtikas ražošanas uzņēmums pasaulē, nupat paziņojis par apņemšanos līdz 2025. gadam pilnībā atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas savos produktos visā pasaulē. Šī politika attieksies uz visām valstīm, kurās ir uzņēmuma filiāles, ieskaitot tās, kurās līdz šim nav bijusi ieviesta progresīva dzīvnieku labturības politika.
 
Kraft Heinz uzņēmumā mēs risinām viskritiskākos vides un sociālos izaicinājumus, kas skar mūsu industriju un globālās kopienas, un meklējam veidus, kā virzīt nozīmīgas pārmaiņas – šodien un nākotnē,” pauž Kraft Heinz izpilddirektors Bernando Hīss. “Mēs uzsākām savu korporatīvās sociālās atbildības ceļu 2015. gadā, balstoties mūsu dibinātāju Dž. Krafta un H. Hainca ideālos, un lepojamies ar soļiem, kurus esam spēruši, lai uzlabotu mūsu planētu un tās cilvēkus.”
 
Kraft Heinz jaunā globālā polika palīdzēs reformēt dažas no viscietsirdīgākajām industriālās lopkopības praksēm. Lielākā daļa dējējvistu ir iesprostotas A4 izmēra lapas būra platībā, kur pavada gandrīz visu savu mūžu. Šīs vistas nevar pat izplest savus spārnus un cieš no ievainojumiem un izkropļojumiem, kas rodas no būtiskajiem dzīves telpas ierobežojumiem sprostu sistēmās.
 
“Apņemoties izskaust sprostus no savām olu piegādes ķēdēm, Kraft Heinz pievienojas aizvien augošam uzņēmumu pulkam, kas publiski iestājas pret šo cietsirdīgo praksi,” norāda Open Wing Alliance dalīborganizācijas Dzīvnieku brīvība vadītājs Aivars Andersons. “Kraft Heinz lēmums iezīmē būtisku soli sprostu ēras norietā, izaicinot citus pārtikas uzņēmumus, restorānus un mazumtirgotājus veikt līdzīgas apņemšanās.”
 
Kraft Heinz ir piektais lielākais pārtikas ražošanas uzņēmums pasaulē ar 26.5 miljardu ASV dolāru globālo pārdošanas apjomu. Konglomerātam ir ražotnes vairāk nekā 25 pasaules valstīs. Bez labi pazīstamajiem Kraft un Heinz zīmoliem uzņēmums pārvalda vairāk nekā 200 citus zīmolus. Kraft Heinz lēmums atteikties no sprostos dētām olām seko virknei nesenu paziņojumu no tādiem lieliem uzņēmumiem kā Kellogs, Unilever, Nestle, General Mills, PepsiCo, Mondelez International, Sodexo un citiem.