Likumprojekts par savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkā ir apdraudēts

2017. gada 02. Maijs

Šodien Tautsaimniecības komisija lēma atbalstīt deputātes Jūlijas Stepaņenko priekšlikumu aizliegt cirkā izmantot brīvībā sagūstītus savvaļas sugu dzīvniekus, bet atļaut - nebrīvē dzimušus.

"Šis priekšlikums pēc būtības atceļ aizliegumu izmantot cirkā savvaļas sugu dzīvniekus, nonākot pretrunā ar ekspertu viedokļiem un zinātnisko vienprātību, ka savvaļas sugu dzīvniekiem, arī nebrīvē dzimušiem, nav iespējams nodrošināt piemērotus dzīves apstākļus cirkā," norāda dzīvnieku aizstāvības organizācijas "Dzīvnieku brīvība" vadītājs Aivars Andersons. "Dzīvnieku cirka pārstāvju viedoklis visur pasaulē ir pretrunā zinātnieku, veterinārārstu, NVO pārstāvju un zooloģisko dārzu speciālistu nostājai. Diemžēl arī šoreiz Tautsaimniecības komisijas deputāti ir izvēlējušies atbalstīt vismazāk pamatotos argumentus. Ja deputātes Stepaņenko priekšlikums tiks atbalstīts Saeimā, tas vienkārši nozīmēs 3 gadu gaitā izstrādātā likumprojekta galu."

Par likumprojektu 2. lasījumā vēl jābalso Saeimai, kas var vai nu noraidīt J. Stepaņeko un Tautsaimniecības komisijas priekšlikumu vai arī to atbalstīt, tādējādi uz trešo un pēdējo Saeimas balsojumu virzot jau mainīto redakciju. Organizācija "Dzīvnieku brīvība" aicina ikvienu, kam rūp cirka dzīvnieku liktenis, piedalīties protestā "Par cilvēcīgu cirku" pie Saeimas ceturtdien, 11. maijā plkst. 8.30-9.00.

Pieteikšanās dalībai protestā: http://ej.uz/Saeimu11