Nestle atsakās no sprostos dētām olām

2017. gada 03. Novembris
Pasaules lielākais pārtikas uzņēmums Nestle ir paziņojis par apņemšanos pilnībā atteikties no sprostos dētu olu izmantošanas savos produktos.
 
Nestle jaunā dzīvnieku labturības politika paredz sprostu izskaušanu Eiropas un ASV piegādes ķēdēs līdz 2020. gadam, savukārt  Dienvidamerikā, Āfrikā, Okeānijā un Tuvajos Austrumos – līdz 2025. gadam. Arī Krievijā, Ukrainā un Āzijā uzņēmums mērķē ieviest politiku līdz 2025. gadam. Šī politika attieksies uz visiem Nestle zīmoliem, tostarp Gerber, Nesquik, Butterfinger, KitKat, Wonka, Hot Pockets, Lean Cuisine, Stouffer's, Dreyer’s, Häagen-Dazs un citiem.
 
"Izsakām atzinību par šo Nestle lēmumu un progresīvajiem labturības politikas ieviešanas termiņiem, kas kalpos kā uzskatāms piemērs pārējiem pārtikas uzņēmumiem visā pasaulē," saka organizācijas "Dzīvnieku brīvība" vadītājs Aivars Andersons. "Šis ir vēsturisks mirklis fermu dzīvnieku aizsardzībā, kas iezīmē pagrieziena punktu reformās attiecībā uz pašām cietsirdīgākajām industriālās lopkopības praksēm."
 
Šāda apņemšanās ir būtisks solis virzībā uz atteikšanos no sprostiem olu industrijā visā pasaulē. Sagaidāms, ka Nestle lēmums izaicinās citus pārtikas uzņēmumus, restorānus un mazumtirgotājus veikt līdzīgas apņemšanās. Šo lēmumu Nestle pieņēma pēc sarunām un sadarbības ar “Open Wing Alliance” – starptautisku fermu dzīvnieku aizstāvības organizāciju apvienību, kuru Latvijā pārstāv organizācija "Dzīvnieku brīvība".
Tags: