Notiek vērienīgs protests pret zvēraudzēšanu Latvijā

2013. gada 16. Decembris
Svētdien, 15. decembrī Stacijas laukumu piepildīja gandrīz 100 baltos aizsargtērpos un gāzmaskās tērptu cilvēku, lai unikālā un radošā veidā pievērstu cilvēku uzmanību kažokādu industrijai. Līdz šim lielākā un vizuāli iespaidīgākā dzīvnieku aizsardzības akcija Latvijā izvirzīja prasību slēgt nežēlīgo nozari, kurā ik gadu pēc mūža ieslodzījuma šauros sprostos vairāk nekā pusmiljons ūdeļu nogalina gāzes kamerās.
 
 
Pasākuma otrajā pusē daļa dalībnieku devās uz pieciem kažokādu veikaliem Rīgas centrā, pie kuriem turpināja miermīlīgu protestu un draudzīgi informēja garāmgājējus, dalot informatīvus materiālus. Dzirdējām daudzus uzmundrinošus un atzinīgus komentārus, taču “Kosmo” veikals Kr. Barona ielā izsauca apsardzi un policiju. Kamēr policija pārbaudīja dokumentus, G4S apsargs izteica draudus pasākuma fotogrāfam. Par spīti šim incidentam, pasākums izdevās un sagādāja prieku gan tā dalībniekiem, gan garāmgājējiem.
 
Plašā cilvēku dalība pierādīja, ka Latvijas sabiedrībā strauji attīstās izpratne par līdz šim novārtā atstātajiem dzīvnieku aizsardzības jautājumiem. Šīs patīkamās pārmaiņas vieš cerību, ka spēsim pieņemt atbildīgu lēmumu nežēlīgo zvēraudzēšanas nozari slēgt, pievienojoties tām daudzajām Eiropas valstīm, kas ir to paveikušas.
 
Akcija nebūtu iespējama bez daudzskaitlīgā cilvēku atbalsta. Daudzi draudzīgi un izpalīdzīgi cilvēki nāca uz pasākumu ar prieku un apņēmību sirdī. Paldies visiem par dalību un atbalstu pasākuma sarīkošanā. Jūsu iesaistīšanās palīdz mums kopā padarīt Latviju dzīvniekiem draudzīgāku.