Pār Viļņas galveno ielu pāršalc vēsturisks gājiens par dzīvniekiem.

2017. gada 29. Janvāris
28. janvārī Ģedimina avēniju Lietuvas galvaspilsētā Viļņā pārņēma dzīvnieku tiesību organizācijas “Open Cages” jeb “Atvērtie sprosti” organizēts gājiens par dzīvniekiem. Tajā sapulcējās ap 1000 dalībnieku, tostarp "Dzīvnieku brīvības" pārstāvji, ar mērķi palielināt sabiedrības izpratni par kažokādu industrijas ētiskajām problēmām.
 
Gājiena viens no mērķiem bija atbalstīt Lietuvas Zaļās partijas biedra Lina Balša (Linas Balsys) rīcību, kurš nesen iesniedza grozījumu projektu Dzīvnieku labturības un aizsardzības likumā. Ja šie grozījumi tiks ieviesti, tad valstī tiks aizliegta dzīvnieku audzēšana un nogalināšana kažokādu ieguvei. Balsojums par grozījumu projektu, visticamāk, notiks parlamenta pavasara sēdē.
 
Gājienā par dzīvniekiem pulcējās cilvēki no visas Lietuvas. Daži dalībnieki pat ieradās no Vācijas, Lielbritānijas un Dānijas, savukārt no Latvijas ieradās ievērojams skaits NVO “Dzīvnieku brīvība” pārstāvju. Gājienā piedalījās arī citu Lietuvas NVO, tostarp dzīvnieku labturības un vides aizsardzības organizāciju,  aktīvisti un brīvprātīgie, lai paustu savu atbalstu gājiena idejām. Pūlī varēja manīt gan plakātus ar vairāku politisko partiju – Zaļās partijas un Liberāļu partijas – nosaukumiem, gan vairāku Lietuvas slavenību sejas.
 
Demonstrācijas dalībniekiem rokās bija plakāti ar tādiem uzrakstiem kā “Make Love Not Fur” (Radiet mīlestību, ne kažokus), “Fur kills” (Kažokādas nogalina), “Death Isn’t Pretty” (Nāve nav skaista), kā arī attēlus ar ūdelēm un lapsām – dzīvniekiem, kuru audzēšana ir izplatīta kažokzvēru industrijā. Gājienā skanēja bungu ritmi un tādi saukļi kā “Kažokzvēru audzēšana ir pārāk cietsirdīga, lai būtu likumīga”, “Kamēr tu pērc, viņi piedzīvo ciešanas un mirst” un citi.
 
“Mums ir prieks, ka ieradās tik daudz cilvēku. Tas liecina par to, ka sabiedrība nobriest politiskā un sociālā aspektā. Uz ielām iziet arvien vairāk cilvēku, kas ir neapmierināti ar likumu nepilnībām. Centieni aizstāvēt vājākos – šajā gadījumā, dzīvniekus – ir nobriedušas sabiedrības pazīme. Mēs cenšamies rosināt izmaiņu veikšanu likumos un ceram, ka Lietuva pievienosies augošajam Eiropas valstu skaitam, kurās ir aizliegta pēc būtības neētiskā kažokzvēru audzēšana,” pēc demonstrācijas tuvu Parlamenta ēkai komentēja Gabija Enčūte (Enciute), viena no organizācijas “Open Cages” dibinātājām Lietuvā.