Pasaules vegānisma diena Rīgā

2017. gada 25. Oktobris

Atzīmējot Pasaules vegānisma dienu, trešdien, 1. novembrī biedrība „Dzīvnieku brīvība” ielūdz ikvienu interesentu izzinošās lekcijās iepazīt vegānismu. Pasākuma laikā varēs gūt ieskatu par tādām tēmām kā pārtikas izvēles ietekme uz vides faktoriem, kā arī iepazīt divu māsu iedvesmojošo pieredzes stāstu ceļā uz vegānismu. Pasākums “Čē” bārā, Dzirnavu ielā 82, sāksies plkst. 19.00.

Pasaules vegānisma dienas pasākums sāksies plkst. 19.00 ar lekciju „Planētas robežas. Vide un vegānisms”. Lekcijā Vides izglītības fonda pārstāvis Edmunds Cepurītis runās par planētas ekoloģiskajām robežām, no kurām daļa jau ir pārkāptas. Tas rada riskus globālām katastrofām, no kurām lielākā un pazīstamākā ir klimata pārmaiņas. Klātesošie varēs uzzināt, kā pārtikas izvēles maiņa, īpaši dzīvnieku izcelsmes produktu samazināšana un vegānisks dzīvesveids, var pozitīvi ietekmēt planētas ekosistēmu.

No plkst. 19.30 līdz 20.30 klātesošos iedvesmos divas māsas, bloga "Fit Vegan Sisters" autores Mārīte un Alise, ar lekciju "Vegāns un laimīgs". Viņas lekcijā atklās savu pieredzes stāstu ceļā uz vegānismu, apliecinot, ka vegāniskais dzīvesveids ir pavisam vienkārša ikdienas sastāvdaļa.

Lai gūtu priekšstatu par vegānisko uzturu, pasākuma laikā varēs nogaršot 100% vegāniskas uzkodas, ko būs sagatavojusi vegāniskā kafejnīca „Terapija”. Savukārt tie, kas vēlas iepazīt vegānismu un pamēģināt ikdienā piekopt videi draudzīgu ēšanu, aicināti iesaistīties īpašā izaicinājumā – Pasaules vegānisma dienā tiks aizsākts vegāniskā izaicinājuma mēnesis „Neapēd zemeslodi”. Piesakoties izaicinājumam, katrs tiek aicināts aizdomāties par pārtikas patēriņa ietekmi uz vidi un mainīt savus ēšanas paradumus, saņemot padomus par videi draudzīgu ēšanu. Vairāk par izaicinājumu - neapedzemeslodi.lv.

Uz tikšanos Pasaules vegānisma dienā, 1. novembrī plkst. 19.00 “Čē” bārā, Dzirnavu ielā 82, Rīgā. Dalība pasākumā bez maksas.