Pie “Rimi” piketēs par sociālo atbildību dzīvnieku labturības jomā

2017. gada 14. Augusts
Rimi protests

Aicinot “Rimi” īstenot uzņēmuma deklarēto korporatīvo sociālās atbildības politiku un protestējot pret dējējvistu turēšanu sprostos, biedrība “Dzīvnieku brīvība” rīko divus piketus pie “Rimi” veikaliem Rīgas centrā. Piketi notiks pirmdien, 14. augustā plkst. 18.00-19.00 pie Rimi Barona centrs (Kr. Barona ielā 46) un otrdien, 15. augustā plkst. 13.00-14.00 pie Rimi Galerija Centrs (Rīdzenes ielā).

 
Biedrība aicina “Rimi” apņemties laika posmā līdz 2025. gadam pilnībā atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības. Biedrības pārstāvji uzsver, ka “Rimi” ir pienākums īstenot dzīvē paša uzņēmuma deklarēto politiku attiecībā uz dzīvnieku labturību. Dzīvnieku aizsardzības organizācija arī norāda, ka “Rimi” kā vienai no lielākajām veikalu ķēdēm Latvijā ir ļoti būtiska ietekme uz kopējo tirgu, un aicina uzņēmumu rādīt priekšzīmi dzīvnieku labturības un sociālās atbildības jautājumos. 
 
“Dējējvistu turēšana sprostos ir viena no cietsirdīgākajām lopkopības praksēm, kas principā nav savietojama ar dzīvnieku labturību. Tā rada milzu ciešanas miljoniem putnu, liedzot tiem jebkādas iespējas paust savu dabisko uzvedību,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere. “Daudzas citas lielveikalu ķēdes Eiropā jau atsakās no sprostos dēto olu tirdzniecības. Kāpēc Rimi atpaliek un neīsteno paši savu deklarēto politiku?”
 
“Rimi” korporatīvās sociālās atbildības politikā ir rakstīts, ka uzņēmums nodrošinās augstus dzīvnieku labturības standartus, tostarp rūpēsies par to, lai dzīvnieki tiktu pasargāti no nevajadzīgām ciešanām un slimībām un tiktu turēti dzīvniekiem draudzīgā vidē, kurā tie var paust savu dabisko uzvedību.
 
Jau ziņots, ka 1. augustā dzīvnieku aizstāvības organizācija “Tušti narvai” publicēja šokējošus video materiālus no sprostos turēto dējējvistu fermām Lietuvā, kurās ražotās olas tiek pārdotas arī Latvijā ar "Rimi" privāto preču zīmi. Dokumentālajos materiālos ir redzamas ievainotas un parazītu apsēstas dējējvistas, kas zaudējušas apspalvojumu, kā arī nāves gadījumi fermā. Ļoti līdzīga aina par sprostos turēto dējējvistu dzīves apstākļiem Latvijas sabiedrībai atklājās 2016. gada rudenī, kad biedrība “Dzīvnieku brīvība” publicēja materiālus no “Balticovo” sprostos turēto dējējvistu novietnēm Madonā, Daugavpilī un Iecavā.