Protestā "Par cilvēcīgu cirku" pie Saeimas pulcējas simtiem cilvēku

2017. gada 31. Marts

Ceturtdienas, 30. marta rītā pie Saeimas protesta akcijā “Par cilvēcīgu cirku” pulcējās aptuveni 300 cilvēku, lai iestātos par dzīvnieku aizsardzību un paustu atbalstu likumprojektam, kas nosaka aizliegumu izmantot savvaļas dzīvniekus cirka izrādēs Latvijā.
 

 

Dzīvnieku aizstāvības organizācija “Dzīvnieku brīvība” vēlas izteikt pateicību visiem, kas piedalījās piketā pie Saeimas un to atbalstīja. Uz piketu aicināja dažādas vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas: “Dzīvnieku brīvība”, “Pasaules dabas fonds”, “Zemes draugi”, “Dzīvnieku draugs”, “Ulubele”, “DzīvniekuPolicija.lv”, “Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa”, “homo ecos:”, “Zaļā brīvība” un daudzas citas.

Organizācija ”Dzīvnieku brīvība” arī izsaka pateicību visiem Saeimas deputātiem, kas savos balsojumos konceptuāli atbalstīja savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkos Latvijā kā arī neskaitāmajām valsts un nevalstiskajām organizācijām, kas atbalsta šī likumprojekta pieņemšanu.
 
“Ir milzīgs prieks par tik daudzo cilvēku un arī nevalstisko organizāciju iesaistīšanos un aktīvo pozīciju, piedaloties gan šajā piketā, gan kopumā iestājoties par cieņpilnu attieksmi pret dzīvniekiem un humānām vērtībām,” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere “Mēs atzinīgi vērtējam pozitīvo Saeimas deputātu balsojumu, kas liecina par konceptuālu atbalstu aizliegumam izmantot savvaļas dzīvniekus cirkā Latvijā. Ceram, ka likumprojekts tiks atbalstīts arī otrajā un trešajā lasījumā.”

Likumprojektu par savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkos Latvijā pēc Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sēdes lēmuma pērn izstrādāja ekspertu darba grupa, kurā piedalījās pārstāvji no vairākām ministrijām, kompetentajām valsts iestādēm un nevalstiskajām organizācijām, kā arī neatkarīgi dzīvnieku speciālisti un veterinārārsti. Ekspertu darba grupas izstrādātie grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā šobrīd tiek skatīti Saeimā, taču Saeimas Tautsaimniecības komisija 21. marta sēdē neatbalstīja likumprojekta tālāku virzību. Līdz ar to turpmāka likumprojekta skatīšana bija pilnībā atkarīga no Saeimas deputātu balsojuma 30. martā.

Tags: