Rīgā viesosies pazīstamā fotogrāfe Džoanna Makartūra

2016. gada 16. Novembris
21. un 22. novembrī Rīgā ar diviem pasākumiem viesosies pazīstamā fotožurnāliste un dzīvniektiesību aktīviste no Kanādas Džoanna Makartūra (Jo-Anne McArthur), kuras darbi ir publicēti dažādos medijos visā pasaulē, tostarp National Geographic Traveler, Elle, Der Spiegel. Pasākumi ir bezmaksas un uz tiem aicina biedrība “Dzīvnieku brīvība”.
 
Pirmdien, 21. novembrī plkst. 19.00 kinoteātrī K-Suns tiks demonstrēta dokumentālā filma “Neredzamie upuri” (The Ghosts in Our Machine, 2013), kas ir aizkustinošs un iedvesmojošs stāsts par Džoannas Makartūras satikšanos ar atsevišķiem dzīvniekiem, kuri dzīvo mūsdienu pasaules mašinērijā vai ir izglābti no tās. Uzreiz pēc seansa notiks saruna ar filmas galveno varoni Džoannu Makartūru un ikviens varēs piedalīties diskusijā par filmā redzēto. Režisores Lizas Māršalas filma “Neredzamie upuri” caur slepeniem pētījumiem fermās un veiksmīgām glābšanas misijām Ziemeļamerikā un Eiropā ļauj ielūkoties globālajās industrijās, kurās izmanto dzīvniekus: pārtikā, modē, izklaidē un zinātniskajā izpētē. Filma saņēmusi vairākas nominācijas un apbalvojumus starptautiskajos dokumentālo filmu festivālos. Filma tiks demonstrēta angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 
Savukārt otrdien, 22. novembrī plkst. 19.00 Džoanna Makartūra ar prezentāciju par projektu “We Animals” uzstāsies kafejnīcā “Tims Mints” (Vecrīgā, Jāņa sētā 5). Projekts "We Animals" dokumentē dzīvnieku esamību cilvēku vidē un mēģina nojaukt cilvēku radītās barjeras, kuras mums liek izturēties pret dzīvniekiem kā pret objektiem, nevis kā pret būtnēm ar morālu vērtību. Mērķis ir nofotografēt mūsu mijiedarbību ar dzīvniekiem tādā veidā, lai skatītājs atrastu jaunu nozīmi šajās parastajās, bieži neievērotajās situācijās, kur dzīvnieki tiek izmantoti un sāpināti. "We Animals" fotogrāfijas un stāsti ir dokumentēti vairāk nekā 40 valstīs, un fotogrāfijas ir izmantotas gandrīz 100 pasaules mēroga kampaņās, lai izbeigtu dzīvnieku ciešanas.

Režisore: Liza Māršala (Liz Marshall)
Angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Ilgums: 92 min
BEZMAKSAS IEEJA
http://www.theghostsinourmachine.com/