SKY lielveikalos vairs nepārdos sprostos dētas olas

2018. gada 16. Janvāris

Lielveikalu tīkls SKY izlēmis atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības un kļuvis par pirmo lielveikalu tīklu Latvijā, kas sācis īstenot jauno politiku bez pārejas perioda. Lēmums pieņemts, sadarbojoties ar biedrību Dzīvnieku brīvība, Open Wing Alliance dalīborganizāciju Latvijā.

Izvēli pamato Evija Andrijonoka, SKY lielveikalu tirdzniecības direktore: “Mūsu misija ir uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti, radot iespēju ikdienā iegādāties augstas kvalitātes preces. Esam pārliecināti, ka cilvēka garu un miesu ietekmē tas, ko viņš ēd. Ēdiens, tā gatavošana un zināšanas par to ir viens no laimīga cilvēka dzīves pamatelementiem. Jau ilgāku laiku meklējām iespējas izslēgt no sortimenta sprostos dētas olas un piedāvāt pircējiem produkciju, kas atbilst augošajiem dzīvnieku labturības standartiem pasaulē. Ar gandarījumu un pārliecību, ka šo lēmumu novērtēs arī mūsu pircēji, varam teikt, ka intensīva darba rezultātā tas ir izdevies.”

“Apsveicam SKY par pilnīgu atteikšanos no sprostos dētām olām! Šis ir Latvijai nozīmīgs solis mūsdienīgas uzņēmumu sociālās atbildības politikas virzienā,” komentē biedrības Dzīvnieku brīvība pārstāve Alise Miļūna. “Kā zināms, sprostu sistēma ir pret dzīvniekiem ļoti nežēlīga prakse, kurai ir daudz alternatīvu. Aicinām Latvijas uzņēmumus iedvesmoties no šī pozitīvā piemēra un tam sekot.”

SKY lēmums atspoguļo dzīvnieku labturības tendenci visā pasaulē. Arvien vairāk starptautisku uzņēmumu apņemas uzlabot industriālās lopkopības praksi, atsakoties no sprostos turētu dējējvistu olām. Atteikšanos paziņojuši Costco, Walmart, Aldi, Lidl, Carrefour, Tesco, Spar, Coop un citi. Latvijā no sprostu olām apņēmies atteikties veikalu tīkls Rimi Baltic un vairāki ēdināšanas uzņēmumi, tai skaitā Neiburgs, Rocket Bean Roastery, ID Gourmet, Domini Canes, Goldingen Room, kā arī viesnīca Wolmar.

Rīgā ir četri SKY lielveikali: K.Ulmaņa gatvē 122, Krasta ielā 56, Hipokrāta ielā 28 un Duntes ielā 19a (i/c Sky&More). SKY lielveikali ietilpst RX Grupā. RX Grupas uzņēmumi ir SKY, Orange cash&carry, RSkorpions, RX Loģistika, i/c SKY&MORE, Cup&Cino.