Tallina aizliedz savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā

2016. gada 16. Decembris
Vakar Igaunijas galvaspilsētas Tallinas dome izsūtīja oficiālu ziņojumu Igaunijas dzīvnieku aizsardzības biedrībām, kurā tā deklarēja, ka turpmāk vairs netiks izsniegtas publisku pasākumu rīkošanas atļaujas tiem cirkiem, kas izmanto savvaļas dzīvniekus. Pēdējo mēnešu laikā līdzīgu lēmumu ir pieņēmusi arī Tartu un Pērnavas dome. Šis jautājums pašlaik tiek apspriests arī Vīlandes un Kuresāres domē.
 
Igaunijas Republikas Lauksaimniecības ministrija pašlaik strādā pie likumprojekta par visu savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkā. Ja parlaments apstiprinās likumprojektu, tas stāsies spēkā 2018. gada 1. jūnijā.
 
Šī gada jūnijā dzīvnieku aizsardzības nevalstiskā organizācija “Loomus” atzinīgi novērtēja Igaunijas veterinārārstu asociācijas paziņojumu, ka tā atbalsta savvaļas dzīvnieku izmantošanas cirkā aizliegumu.
 
“Igaunijas Veterinārārstu asociācija, kas darbojas Eiropas Veterinārārstu federācijā, ir nobalsojusi par savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu ceļojošajos cirkos,” apstiprināja Igaunijas Veterinārārstu asociācijas prezidents Prīts Kopels.
 
“Tādējādi mēs atbalstām gan organizāciju tīkla ENDCAP (Eiropas tīkls par savvaļas dzīvnieku turēšanas nebrīvē izbeigšanu) – kas ir Eiropas vadošais dzīvnieku aizsardzības organizāciju un dzīvnieku ekspertu tīkls – nostāju, gan to Eiropas Veterinārārstu federācijas dalībnieku nostāju, kuri uzskata, ka visās Eiropas valstīs ir jāaizliedz savvaļas dzīvnieku izmantošana ceļojošajos cirkos.”
 
Pašlaik 23 valstīs visā pasaulē ir pieņemts vispārējs aizliegums cirkā izmantot vai nu savvaļas dzīvniekus, vai arī jebkādus dzīvniekus. Deviņās Eiropas Savienības valstīs ir strikti aizliegta vai nu jebkādu dzīvnieku, vai arī savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkā. Deviņās valstīs ir spēkā daļējs aizliegums.
Tags: