Tesco atsakās no sprostos dētām olām Centrāleiropas veikalos

2017. gada 07. Augusts
Starptautiskais lielveikalu tīkls Tesco izlēmis atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības savos Centrāleiropas veikalos no 2025. gada. Uzņēmuma vadība norāda, ka šāds solis sperts patērētāju interesēs, gādājot par ilgtspējīgu preču iegādi un dzīvnieku labturības uzlabošanu. Lēmums pieņemts pēc pārrunām ar starptautisko dzīvnieku aizstāvības organizāciju apvienību "Open Wing Alliance".
 
Šī gada augusta sākumā lielveikalu tīkls Tesco apņēmies savos Polijas, Čehijas, Slovākijas un Ungārijas veikalos izbeigt sprostos dētu olu tirdzniecību no 2025. gada. Lēmums attiecas gan uz Tesco privātās preču zīmes produkciju, gan citu zīmolu olām. 
 
"Mūsu lēmums par sprostos turētām vistām iekļaujas Tesco pieejā, kas nodrošina ilgtspējīgu izejvielu iegūšanu un uzlabo dzīvnieku labturību. Mēs sadarbosimies ar saviem piegādātājiem, lai 100% olas būtu no alternatīvām ražošanas sistēmām," norāda Tesco Centrāleiropas produktu direktors Džeimijs Volkers.
 
Līdz ar šādas korporatīvās sociālās atbildības politikas ieviešanu, Tesco savā nostājā pievienojas tādiem mazumtirdzniecības tīkliem kā Aldi, Lidl, Intermarché, Jerónimo Martins un citi.
 
Latvijā ar aicinājumu uzņēmumiem pieņemt korporatīvās atbildības politiku, kas paredz atteikšanos no sprostos dētām olām nākusi klajā biedrība "Dzīvnieku brīvība". Šādu uzņēmumam "Rimi Latvija" adresētu prasību nepilnas nedēļas laikā vietnē rimi.olucena.lv parakstījuši jau vairāk nekā 4000 cilvēku.
 
Tags: