Vēršas policijā par cietsirdību pret dzīvniekiem Grobiņas zvēraudzētavā

2015. gada 10. Jūlijs
Dzīvnieku aizstāvības biedrība “Dzīvnieku brīvība” lūgusi Valsts policiju uzsākt kriminālprocesu pret A/S “Grobiņa” par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Jūnija sākumā zvēraudzētavā nosalstot gājuši bojā 472 ūdeļi mazuļi, jo dzīvnieku agrīnā attīstības posmā nav bijuši nodrošināti dzīvībai svarīgi apstākļi.
 
Vides un dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienības “Sabiedrība pret kažokādām” rīcībā ir nonākuši dokumenti, kas apliecina, ka šī gada 4.-5. jūnijā A/S “Grobiņa” Dubeņu zvēraudzētavā 472 ūdeļu mazuļi ir nosaluši, jo ūdeļu mazuļu migas netika nodrošinātas ar pakaišiem, kā to paredz dzīvnieku turēšanas noteikumi. Atbilstoši Dzīvnieku aizsardzības likumam, dzīvnieku turēšanas noteikumu neievērošana, kas apdraud dzīvnieka veselību vai var izraisīt tā nāvi, kvalificējama kā cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, par kuru ir atbildīgs dzīvnieku īpašnieks.
 
Organizācijas “Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons komentē: ”Tā ir cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem, kas būtu krimināli jāsoda. Savā darbā mēs bieži sastopamies ar labturības problēmām zvēraudzētavās, kuru pamatā ir pati industrijas specifika – dzīvniekus tur ļoti šauros režģu būros, viņu vajadzībām nepiemērotos apstākļos. Faktiski dzīvnieki ir bezpalīdzīgā stāvoklī un nespēj nedz parūpēties par sevi, nedz sevi aizstāvēt. Kažokzvēru audzēšana ir nežēlīgs bizness pēc savas būtības.”
 
Dzīvnieku atstāšana bez aprūpes A/S “Grobiņa” zvēraudzētavā nonāca sabiedrības redzeslokā arī 2014. gada rudenī, kad organizācija “Dzīvnieku brīvība” publicēja videomateriālus no Dubeņu zvēraudzētavas, kuros redzami dzīvnieki ar ielaistām infekciju saslimšanām un neapkoptām brūcēm, kā arī miruši dzīvnieki būros kopā ar dzīviem dzīvniekiem.