Kampaņas

Cūku dzīve

Cūku dzīve
2017. gada vasarā "Dzīvnieku brīvības" aktīvists mēnesi strādāja kā cūkkopis SIA “Baltic Pork” fermā Allažos, kas specializējas uz cūku pavairošanu – sivēnu ražošanu. Pētījuma laikā tika atklāti smagi, sistemātiski labturības pārkāpumi fermas darbībā, kurus Pārtikas un veterinārais dienests savās regulārajās pārbaudēs nebija konstatējis.

Olu cena

olu cena
2016. gada rudenī “Dzīvnieku brīvība” publicēja materiālus no A/S “Balticovo” dējējvistu novietnēm, atklājot baismīgos apstākļus, kādos tiek ražotas olas, kas nonāk uz mūsu galda. Arī Latvijā dējējvistu turēšana sprostos ir ļoti cietsirdīga prakse, kas sagādā dzīvniekiem milzu ciešanas dienu no dienas visa mūža garumā.

Kažokādas otra puse


2012. un 2014. gadā tika dokumentēti apstākļi Latvijas zvēraudzētavās, visās konstatējot dzīvniekiem nepiemērotus dzīves apstākļus. Zvēraudzēšana ir neētiska un cietsirdīga industrija, kuras laiks civilizētajā pasaulē ir pagājis, tāpēc "Dzīvnieku brīvība" kopā ar citām dzīvnieku aizsardzības organizācijām un lielu sabiedrības daļu iestājas par tās slēgšanu Latvijā.

Par cilvēcīgu cirku


Dzīvnieku izmantošana cirkā ir novecojusi un nepieņemama parādība. Cirks izkropļo dzīvnieku patieso dabu, pakļauj viņus nedabiskai un ciešanu pilnai dzīvei un mazina sabiedrības cieņu pret dzīvniekiem. Trīs gadus ilgušas kampaņas rezultātā "Dzīvnieku brīvība" panāca, ka 2017. gadā Latvijā ar likumu tika aizliegta savvaļas dzīvnieku izmantošana cirkos.