Rīkojies!

Līdzīgi kā citviet pasaulē, kažokzvēru audzēšanas pastāvēšana Latvijā ir atkarīga no mums pašiem. Ir būtiski neklusēt un paust savu nostāju. Kādēļ? Ieņemot pasīvu pozīciju, tu netieši atbalsti vardarbību un mocības, kas šiem dzīvniekiem jāpiedzīvo. Nav iemesla, kādēļ kažokzvēru audzēšanu nevarētu izbeigt. Pieprasīsim izmaiņas, lai atbrīvotu Latviju no šīs nežēlīgās industrijas!


Paraksti iniciatīvu par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā!

 
 

Lai parakstītos, klikšķini uz pogas VĒLOS PARAKSTĪT. Tiks atvērta kažokzvēru audzēšanas aizlieguma iniciatīva sabiedrības līdzdalības portālā ManaBalss.lv. Parakstīšanās neaizņems vairāk par pāris minūtēm!


 

 • Nepērc kažokādas un to izstrādājumus un aicini savu ģimeni un draugus rīkoties tāpat. Iegādājoties apģērbu, noskaidro, no kā tas izgatavots. Reizēm kažokādas apkakle var šķist mākslīga, jo ir krāsota vai nespodra, taču vienmēr par to der pārliecināties, apskatot marķējumu.
   
 • Nevalkā kažokādas un to izstrādājumus (arī lietotus!), jo tādējādi tu demonstrē, ka šāda rīcība ir normāla. Atceries — kažokāda vienmēr ir “lietota”, jo sākotnēji to ir valkājis dzīvnieks!
 • Pastāsti citiem, kādēļ kažokādas valkāt nav ētiski un pieņemami. Pārsvarā cilvēki vēlas rīkoties pareizi un līdzcietīgi, taču bieži viņiem vienkārši trūkst informācijas. Piemēram, ja skolā vai universitātē jāveido prezentācija par brīvi izvēlētu tēmu, pastāsti citiem par to, kādēļ kažokādu valkāšana nav pieņemama.
   
 • Palīdzi organizācijai “Dzīvnieku brīvība” aizstāvēt dzīvniekus, kas tiek nogalināti viņu kažoku dēļ. Piesakies saņemt aktuālo informāciju savā e-pastā! Seko jaunumiem par mūsu aktivitātēm un nāc uz pieteiktajiem pasākumiem un demonstrācijām!
   
 • Ja ieraugi kādā veikalā kažokādas vai to izstrādājumus, raksti mums uz e-pastu kazoki@dzivniekubriviba.lv. Tā varēsim ātri un efektīvi apzināt veikalus, kuri jāaicina atteikties no kažokādu pārdošanas.
   
 • Ja veikalā pamani kažokādas izstrādājumus, vērsies pie pārdevēja vai veikala vadības un pieklājīgi aicini atteikties no to pārdošanas. Uzraksti vēstuli attiecīgajam veikalam, izsakot savu viedokli. Boikotē šādus veikalus, tajos neiepērkoties vispār.