27. septembrī Rīgā notika pasākums par nelegālo zveju, ko sadarbībā ar starptautisko organizāciju "The Black Fish" rīkoja "Dzīvnieku brīvība". Šis pasākums bija daļa no "The Black Fish" tūres visās Baltijas jūras reģiona valstīs un tās mērķis - prezentēt brīvprātīgo inspektoru projektu, kura ietvaros šī reģiona iedzīvotāji iziet apmācības, lai dažādos veidos palīdzētu atklāt nelegālas darbības un novērst zvejas postošo ietekmi uz okeānu. Vairāk informācijas par projektu un pieteikšanās:http://www.theblackfish.org/cin/
Zinātnieki ir secinājuši: ja pārzveja un nelegālā zveja turpināsies pašreizējos apmēros, jau 2048. gadā okeāni būs tukši. Lai informētu Latvijas iedzīvotājus par nelegālās zvejas problēmu un aicinātu aktīvi iesaistīties tās risināšanā, sestdien, 27. septembrī, plkst. 13.00 Kaņepes Kultūras centrā ar prezentāciju uzstāsies starptautiskās organizācijas “The Black Fish” Baltijas jūras kampaņas koordinatore Emma Kelkvista.
Katru gadu tiek nozvejoti aptuveni 2 triljoni jūras dzīvnieku, un šis skaitlis tikai palielinās. Rezultātā šobrīd jau 90% lielo zivju ir pazudušas no okeāniem (salīdzinot ar zivju skaitu 50. gados). Liela loma zivju izzušanā ir tieši nelegālajai zvejai, turklāt tiek lēsts, ka nelegālā komerciālā zveja ik gadu rada 23 miljardu dolāru lielus zaudējumus.
“The Black Fish” Baltijas jūras kampaņas koordinatore Emma Kelkvista 27. septembrī plkst. 13.00 uzstājās Kaņepes Kultūras centrā (Skolas ielā 15) un stāstīja par organizācijas darbu, aicinot Latvijas iedzīvotājus iesaistīties okeānu aizsardzībā - apgūt nepieciešamās priekšzināšanas un prasmes īpašos kursos, kļūstot par brīvprātīgajiem inspektoriem un tā aktīvi palīdzot risināt nelegālās zvejas problēmu. Tas ir vēl nebijis projekts, jo tā pamatā ir Baltijas jūras reģiona iedzīvotāju brīvprātīga un mērķtiecīga iesaistīšanās.
Okeānu aizsardzības organizācijas “The Black Fish” mērķis ir nelegālās pārzvejas novēršana. Lai no ostām un tirgiem iegūtu informāciju par nelegālo zveju, “The Black Fish” izmanto bezpilota lidaparātus un apmāca jebkuru interesentu, kuri pēc tam kļūst par brīvprātīgajiem inspektoriem.
“Pasaules okeāna stāvoklis ir kritisks, tādēļ mums tas ir jāaizsargā. Baltijas jūrā viena no lielākajām problēmām ir nelegālā pārzveja. Mūsu pieeja ir iesaistīt parastus cilvēkus, kas varētu ziņot par nelegālām darbībām. Papildus tam izmantojot arī mūsdienu tehnoloģijas, mēs varam panākt, ka nelegālā zveja Baltijas jūrā paliek pagātnē,” tā Emma Kelkvista.
"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas
Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un
Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.
Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.
Izaicinājums “Neapēd zemeslodi” piedāvā kopā ar 4000 citiem dalībniekiem uzsākt Jauno gadu ar dabai draudzīgu apņemšanos un izmēģināt vienu mēnesi ēst veselīgāk un videi draudzīgāk, samazinot
Svētdien, 15. decembrī, Tallinas ielas kvartāla “Angārā” norisināsies "Ziemas Vegānsvētki", kurā apmeklētāji varēs izbaudīt vegāniskus ēdienus un atrast dzīvniekiem un videi draudzīgas svētku dāvanas.