1. novembrī beidzās parakstu vākšana Eiropas pilsoņu iniciatīvā “Nē vivisekcijai!”. Visā Eiropā tika savākti vairāk nekā miljons parakstu. Iniciatīvas mērķis ir panākt Direktīvas 2010/63/ES pārskatīšanu un izmēģinājumu ar dzīvniekiem pakāpenisku un mērķtiecīgu aizstāšanu ar citām zinātniskajām metodēm, kuru rezultāti ir labāk attiecināmi uz cilvēkiem. Lai iniciatīvu varētu iesniegt izskatīšanai Eiropas Komisijā bija nepieciešams savākt pilsoņu daudzumam proporcionālu minimālo parakstu skaitu vismaz septiņās ES valstīs un vismaz miljonu parakstu kopā. Galīgais parakstu skaits pagaidām nav zināms, jo sistēmā vēl ir jāievada tie paraksti, kas 28 ES valstīs tika vākti papīra veidlapās. Taču jebkurā gadījumā jau ir skaidrs, ka vismaz 12 valstis ir savākušas minimālo nepieciešamo parakstu skaitu, tādējādi parādot Eiropas iedzīvotāju lielo atbalstu šai iniciatīvai.
(Noklikšķini uz attēla, lai palielinātu)
“Nē vivisekcijai!” ir visplašākā demokrātiskā akcija, kas jebkad notikusi pret izmēģinājumiem ar dzīvniekiem. Tā ir arī viena no pirmajām veiksmīgajām Eiropas pilsoņu iniciatīvām, kas ir jauns ES līgumos paredzēts instruments, ar kura palīdzību ES pilsoņi var tiešā veidā piedalīties ES likumdošanā.
“Zinātnisko institūciju darbība nereti ir atkarīga no ārēja finansējuma. Tas mēdz ietekmēt pētījumu objektivitāti, liekot zinātniski vērtīgu pētījumu vietā zinātniekam vai institūcijai izvēlēties peļņas apsvērumos balstītu darbību. Diemžēl daļā gadījumu šādas rīcības rezultātā nevajadzīgi cieš dzīvnieki. Iniciatīvas mērķis ir rosināt diskusiju, lai novērstu likumdošanas nepilnības, kas to pieļauj.” norāda biedrības “Dzīvnieku brīvība” pārstāvis Aivars Andersons.
Šo vēsturiski svarīgo rezultātu ir panākušas dzīvnieku aizsardzības organizācijas visās 28 ES valstīs. Latvijā parakstus vāca dzīvnieku aizsardzības organizācijas “Dzīvnieku brīvība”, “Dzīvnieku draugs”, “Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa” un dzīvnieku patversme “Ulubele”, kopumā savācot vairāk nekā 3600 parakstu jeb 54 % no minimālā nepieciešamā parakstu skaita. Līdzīgs rezultāts ir Lietuvā, taču īpaši aktīvi bijuši igauņi, ievērojami pārsniedzot valstij noteikto minimālo robežu.
Savāktie paraksti turpmāko nedēļu laikā tiks saskaitīti un pārbaudīti. Pēc tam parakstus pārbaudīs dalībvalstu kompetentās iestādes un apstiprinās galīgos rezultātus. Šim posmam vajadzētu noslēgties 2014. gada martā, kad Eiropas Komisija oficiāli pieņems iniciatīvas “Nē vivisekcijai!” parakstus un noteiks datumu, kurā iniciatīvas pārstāvji to varēs publiski prezentēt. Pēc šīs prezentācijas Eiropas Komisijai trīs mēnešu laikā būs rakstveidā jāsagatavo publiska atbilde, kurā tā piedāvās iespējamās likumdošanas darbības, kuras īstenojot tiktu ņemta vērā vairāk nekā 1 000 000 ES pilsoņu griba.
"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas
Šodien, 2020. gada 2. oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu “Neturi būrī”. To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot
Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un
Dzīvnieku aizstāvības kustības visā pasaulē pierāda, ka aktīvisms apvienojumā ar pārdomātu stratēģiju spēj panākt milzu uzlabojumus dzīvnieku dzīvēs. Ja arī Tu vēlies palielināt savu pozitīvo ietekmi
Ziņojums par mūsu 2019. gada projektiem, darba rezultātiem un budžetu.
Biedrība "Dzīvnieku brīvība" aicina uzņēmumus un ēdinātājus pieteikties dalībai pasākumā "Vegāniskās Lieldienas", 5. aprīlī, Spīķeru kvartālā.
RSU Studentu medija "Runā skaļāk!" intervija ar biedrības "Dzīvnieku brīvība" līdzdibinātāju Katrīni Krīgeri.