Modes nams Gucci ir paziņojis, ka, sākot ar 2018. gada pavasara kolekciju, pilnībā atsakās no dzīvnieku kažokādu izmantošanas. Gucci prezidents un izpilddirektors Marko Bizarri šo slavenā Itālijas modes nama Gucci lēmumu publiski paziņoja trešdien, 11. oktobrī savā uzrunā Londonas Modes koledžā.
Marko Bizarri teica: “Sociālā atbildība ir viena no Gucci pamatvērtībām un mēs turpināsim tiekties uz to, lai darītu labu videi un dzīvniekiem. Gucci ar prieku sper šo soli un cer, ka tas palīdzēs iedvesmot inovācijai un vairot izpratni, mainot luksus modes industriju uz labo pusi.”
Gucci apņemšanās ietver pilnīgu atteikšanos no visu kažokādu ieguvei speciāli audzēto un ķerto dzīvnieku ādu izmantošanas, tostarp ūdeļādām, lapsādām, trušādām, koijotu un jenotsuņu ādām, kā arī karakula. Ar šo lēmumu Gucci pievienojas daudziem citiem vadošiem modes zīmoliem, kas jau atteikušies no kažokādu izmantošanas, tostarp, Armani, HUGO BOSS, Stella McCartney un daudziem citiem un kļūst par starptautiskās programmas “Fur Free Retailer” dalībniekiem.
Lēmumu par atteikšanos no kažokādām Gucci pieņēma pēc ilglaicīga dialoga ar dzīvnieku aizsardzības organizācijām no asociācijas “Fur Free Alliance”. Tā ir vairāk nekā 40 nevalstisko dzīvnieku aizsardzības organizāciju apvienība, kas strādā, lai izbeigtu dzīvnieku izmantošanu kažokādām. Asociāciju “Fur Free Alliance” Latvijā pārstāv organizācijas “Dzīvnieku brīvība” un “Dzīvnieku drauga fonds”.
“Gadu desmitiem dzīvnieku kažokādu industrijā ir ir tikuši pakļauti cietsirdībai, dzīvojot visu mūžu nožēlojamos, šauros un netīros būros. Gucci apņemšanās iezīmē pagrieziena punktu, kam sekot visai luksus modes industrijai. Gucci sper drosmīgu soli dzivnieku labā, parādot pasaulei, ka modes nākotne ir bez kažokādām,” komentē “Fur Free Alliance” vadītājs Jo Vindings.
Modes nams Gucci ir dibināts 1921. gadā Florencē un šodien ir viens no pasaules vadošajiem luksus modes zīmoliem.
Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.
Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka
24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās
Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais
Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti paredz
Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus.