Protestē pret zvēraudzēšanu Latvijā

Sestdien, 29. novembrī Rātslaukumā notika vērienīga dzīvnieku aizsardzībai veltīta akcija „Latvija pret zvēraudzēšanu”, kurā piedalījās vairāk nekā simts cilvēku. Iestājoties pret dzīvnieku nogalināšanu kažokādu ieguvei, akcijas dalībnieki ar gāzmaskām galvās vērsa uzmanību uz to, ka zvēraudzētavu gāzes kamerās šobrīd mirst simtiem tūkstoši dzīvnieku.

Novembrī, laikā, kad zvēraudzētavās ir kaušanas sezona, daudzviet pasaulē notiek protesta akcijas pret kažokādu industriju. Šogad, otro gadu pēc kārtas, atzīmējot Starptautisko dienu bez kažokādām, arī Latvijā notika vērienīgs protests, kuru rīkoja organizācijas “Dzīvnieku brīvība” un “Sabiedrība pret kažokādām”.

Rīgā, Rātslaukumā vairāk nekā simts cilvēku baltos aizsargtērpos un ar gāzmaskām galvās piedalījās audiovizuālā performancē. Dalībnieki izvietojās rindās, veidojot ģeometrisku rakstu. Tika atskaņoti fragmenti no Pārtikas un veterinārā dienesta izdotajām instrukcijām dzīvnieku kaušanai un dzīvnieku balsis un skaņas zvēraudzētavās. Noslēguma uzrunā tika pausta cerība, ka arī Latvija pievienosies valstīm, kurās zvēraudzēšana ir aizliegta. Pēc uzveduma Rātslaukumā akcija turpinājās pie vairākiem kažokādu veikaliem Rīgas centrā.

„Vēršoties pret zvēraudzēšanu Latvijā, vēlamies norādīt uz šo arhaisko un 21. gadsimta ētikas normām neatbilstošo nozari, kurā ik gadu miljoniem dzīvnieku apzināti tiek pakļauti ciešanu pilnai dzīvei dzelzs būros un mokošai nāvei gāzes kamerās. Zvēraudzēšana nav iespējama humānā un dzīvnieku labturībai atbilstošā veidā, tā ir ne tikai cietsirdīga un neētiska no dzīvnieku aizsardzības viedokļa - kažokādu ražošanas procesā tiek nodarīts arī būtisks kaitējums apkārtējai videi un cilvēku veselībai. Tādēļ aicinām ikvienu spert soli līdzcietības virzienā, iestājoties pret šo nežēlīgo industriju,” norāda Aivars Andersons, protesta rīkotāju - organizācijas „Dzīvnieku brīvība” - pārstāvis.

„Sabiedrības pret kažokādām” apvieno Latvijas desmit lielākās dzīvnieku un vides aizsardzības organizācijas. Tās ir biedrība „Dzīvnieku brīvība”, nodibinājums „Dzīvnieku Drauga fonds”, Vides aizsardzības klubs un biedrības „Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa” „DzīvniekuSOS”, „Homo Ecos”, „Zemes draugi”, „Zaļā brīvība” un “Vides Vārds”. Kustības partneris un atbalstītājs ir Pasaules Dabas Fonds. Kustība ir atvērta ikvienai organizācijai un interesentam, kas vēlas dot savu ieguldījumu, lai Latvija kļūtu par zemi bez kažokādām.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais

Dzīvniektiesību akcijā veic vairāk nekā 3000 kilometru garu ceļojumu pa Latviju

"Lapsu tūrē", kurā sabiedrība pieprasa izbeigt kažokādu iegūšanu, pārstāvētas 55 Latvijas pilsētas un ciemi. Lapsēnu viesošanās daudzviet ir guvusi plašu atbalstu, uz kopīgu aicinājumu kažokādas

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti paredz

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus.