Beļģijas reģionā Flandrijā aizliegta kažokzvēru audzēšana un foie gras jeb zosu aknu pastētes ražošana ar piespiedu barošanas metodi. “Flandrija atvadās no novecojušām praksēm kā kažokzvēru audzēšana un piespiedu barošana,” vēstareģiona dzīvnieku labturības ministrs Bens Veitss.
Flandrijā atrodas 17 kažokzvēru fermas, kurās ik gadu tiek nogalināti vairāk nekā 200 000 dzīvnieku. Tā kā kažokzvēru audzēšana netiek veikta un ir aizliegta arī Valonijas un Briseles reģionos, Veitsa lēmums nozīmē kažokzvēru audzēšanas izbeigšanu visā Beļģijā.
Beļģu dzīvnieku aizsardzības organizācija GAIA svin uzvaru dzīvniekiem. GAIA prezidents Mišels Vandenbošs stāsta: “Pirms 30 gadiem es biju viens no dibinātājiem pirmajai organizācijai pret kažokiem Beļģijā. Tolaik varēju tikai sapņot par aizliegumu. GAIA kampaņas pret kažokzvēru audzēšanu un piespiedu barošanu foie gras ražošanai ilga vairāk nekā 20 gadus.”
Tiek apturēta arī piespiedu barošanas prakse foie gras jeb zosu aknu pastētes ražošanā. Par piespiedu barošanu, kas aizliegta arī Briseles reģionā, stāstaBjanka Debaets, dzīvnieku labturības valsts sekretāre: “Dzīvniekus piespiež apēst lielu daudzumu pārtikas, radot viņiem milzīgu stresu un elpošanas grūtības. Zoss akna svarā var sasniegt 1 kilogramu. Normālos apstākļos tā sver knapi 100 gramus. Piespiedu barošana būtībā ir spīdzināšana.”
Flandrijas 17 kažokzvēru fermām un 1 foie gras ražotājam jāaptur sava darbība līdz 2023. gada 1. decembrim. Šajā laikā uzņēmumi nedrīkst pārvietot vai paplašināt savas fermas. Par fermu slēgšanu valdība piešķirs ražotājiem kompensāciju, kuras apmērs katru gadu tiks samazināts, tādējādi veicinot ātrāku ražošanas pārtraukšanu.
“Šis ir milzīgs solis Flandrijai,” saka Veitss. “Mēs sakām ardievas pelnošai industrijai, jo augstāk vērtējam dzīvnieku labturību. Mūsu sabiedrība var ar to lepoties.”
Latvijas dzīvnieku aizstāvības organizācija Dzīvnieku brīvība apsveic Flandriju par vardarbīgās foie gras ražošanas aizliegšanu un zvēraudzēšanas pārtraukšanu visā Beļģijā:
“Šis aizliegums glābs simtiem tūkstošiem dzīvnieku dzīves. Apsveicam Beļģiju par pievienošanos 13 Eiropas valstīm – Austrijai, Horvātijai, Luksemburgai, Norvēģijai, Maķedonijai, Slovēnijai, Šveicei, Lielbritānijai, Vācijai, Nīderlandei, Čehijai, Serbijai un Bosnijai –, kurās jau ir aizliegta kažokzvēru audzēšana! Mūsdienīga un attīstīta sabiedrība apvieno uzņēmējdarbību ar cilvēcīgām vērtībām, kā dzīvnieku aizstāvība. Ceram, ka arī Latvija drīz sekos Eiropas zvēraudzēšanas aizliegumu piemēram.”
Informāciju sagatavoja:
biedrība “Dzīvnieku brīvība”
tel. nr. +371 25154601
info@dzivniekubriviba.lv
Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.
Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka
24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās
Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais
Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti paredz
Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus.