Vairums Latvijas iedzīvotāju neatbalsta zvēraudzēšanu

Lielākajai daļai jeb 65% Latvijas iedzīvotāju nav pieņemama dzīvnieku audzēšana un nogalināšana kažokādu ieguvei, liecina organizācijas “Dzīvnieku brīvība” sadarbībā ar pētījumu kompānijas "Solid Data" veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Aptaujas rezultāti liecina, ka vairāk nekā pusei jeb 65% respondentu dzīvnieku audzēšana un nogalināšana kažokādu ieguvei nav pieņemama. Dzīvnieku audzēšanu un nogalināšanu kažokādu ieguvei par pilnībā nepieņemamu atzina 33% respondentu un par drīzāk nepieņemamu 32%. Savukārt dzīvnieku audzēšanu un nogalināšanu kažokādu ieguvei par pilnībā pieņemamu uzskata tikai 10% respondentu, bet par daļēji pieņemamu 25% respondentu.

Aivars Andersons: “Šī pētījuma dati parāda, ka Latvijas sabiedrības attieksme pret kažokzvēru audzēšanu ir līdzīga citu Eiropas valstu sabiedrības attieksmei pret šo jautājumu. Arī mūsu sabiedrība kļūst izglītotāka par dzīvnieku aizsardzību un likumsakarīgi neatbalsta zvēraudzēšanas pastāvēšanu Latvijā.”

2015. gada februārī kompānija “SolidData” veica sabiedriskās domas pētījumu par dzīvnieku aizsardzību un kažokādu ieguvi. Pētījuma mērķis bija noskaidrot, cik pieņemama Latvijas iedzīvotājiem ir dzīvnieku audzēšana kažokādu ieguvei un kā Latvijas iedzīvotāji vērtē iespēju dzīvnieku labturības uzraudzībā iesaistīt sabiedriskās dzīvnieku aizsardzības organizācijas, ļaujot tām veikt neatkarīgas pārbaudes dzīvnieku turēšanas vietās papildus valsts iestāžu veiktajām inspekcijām. Pētījumā tika aptaujāti 1007 respondenti vecumā no 18 līdz 64 gadiem, kas dzīvo Latvijā – gan pilsētās, gan lauku reģionos.

Šobrīd Saeimā tiek skatīta vairāk nekā 11 000 Latvijas iedzīvotāju parakstītā un 10 Latvijas lielāko vides un dzīvnieku aizsardzības organizāciju virzītā sabiedriskā iniciatīva “Par kažokzvēru aizsardzību”, kas pieprasa kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā.

Pētījumu “Par dzīvnieku aizsardzību un kažokādu ieguvi” un pētījumā iegūto datu analīzi veica kompānija SolidData, kas specializējas kvantitatīvo pētījumu veikšanā un darbojas saskaņā ar industrijas vadošo pētījumu asociāciju (ESOMAR un MRS) kvalitātes un datu aizsardzības principiem.

Kļūsti par

atbalstītāju

Ikmēneša atbalsts palīdzēs “Dzīvnieku brīvībai” ilgtermiņā strādāt, izcīnot arvien jaunas uzvaras dzīvnieku labā Latvijā.

Jaunumi

Šokējošas ainas no gāzes kamerām: dzīvnieki smok agonijā, dažus nosit ar metāla nūjām

Lēna nāve gāzes kamerā, dzīvnieku piekaušana līdz nāvei ar metāla nūjām un vēl elpojošo nospiešana – tādi rezultāti atklājas Open Cages veiktajā pētījumā ūdeļu audzētavā.

Petīcija: Izbeigsim cietsirdīgo un nāvējošo kažokādu biznesu pirms tas izraisa nākamo pandēmiju

Šī petīcija ir daļa no Fur Free Alliance rīkotas starptautiskas kampaņas. Mēs aicinām visas valstis aizliegt zvēraudzēšanu kažokādu ieguvei un aicinām G20 valstu līderus publiski atzīt, ka

Ungārija aizliedz ūdeļu un lapsu audzēšanu

24. novembrī Ungārijas Zemkopības ministrija paziņoja par ūdeļu, lapsu, sesku un nutriju audzēšanas aizliegumu kažokādu iegūšanas nolūkos. Valdības lēmumu pamudinājuši Covid-19 uzliesmojumi citās

Nežēlība, parādi un piesārņojums – Latvijas zvēraudzētāju skaudrā ainava.

Dzīvnieki cits citam dara pāri, radot savainojumus. Darbiniekiem jāstrādā emocionāli un fiziski smagos apstākļos. Viņi neiztur, tāpēc audzētavās ir izteikta darbinieku mainība. Notekūdeņu radītais

Francija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Otrdien, 29. septembrī, Francijas valsts ministrija ekoloģijas pārejas jautājumos izziņoja, ka aizliedz dzīvnieku audzēšanu kažokādu ieguvei. Papildus zvēraudzēšanas aizliegumam normatīvie akti paredz

Polija aizliedz kažokzvēru audzēšanu

Polijas parlamenta apakšpalāta piektdien pieņēma dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, nosakot zvēraudzēšanas aizliegumu un citus dzīvnieku aizstāvības uzlabojumus. 

Aicinām piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un